Õppimist soodustava õpikeskkonna toetamine Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis

Meede: 2014-2020.1.2 Õpetajate, haridusasutuste juhtide ja noorsootöötajate professionaalse arengu toetamine
Taotlusvoor: 1.2.1 ATV1 jooksev Haridusasutuste meeskondade ühist õppimist toetavad õpiüritused – 25.06.2019-31.03.2023
Valdkond, millesse projekt panustab: 2014-2020.1.2.1 Õpetajate ja haridusasutuste juhtide koolitus
Projekti nimi: Õppimist soodustava õpikeskkonna toetamine Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis

Projekti eesmärgiks on kahepäevase koolialguse seminari käigus siduda omavahel eelnevate aastate õpitegevused (õpiringid ja lõiming kui õppetöö mõtestatuse suurendamise vahend) ning leppida kokku õppimist soodustava õpikeskkonna toetamisega seotud järgmised tegevused, millega tegeleme algaval õppeaastal.

Projekti lühikirjeldus. Korraldasime kahepäevase koolialguse seminari ja kaasasime valdkonnaeksperdi, kes toetas mõtestamist ja pikaajalised praktikud kogemustega.

Tulemus. Projekt oli tulemuslik. Projektis seatud eesmärgid saavutati, tegevused olid kooskõlas eesmärkidega ja planeeritud mõistlikus mahus. Projekt panustas meetme ja toetuse andmise eesmärkide saavutamisse.

Projekti raames läbi viidud seminari tulemusena jätkus õpetajatevaheline koostöö augustikuu viimastel nädalatel ning jätkub uue õppeaasta jooksul õppimist soodustava keskkonna toetamise suunas.

Kahepäevase koolialguse seminar käigus leppisid õpetajad omavahel kokku uue õppeaasta eesmärgi, milleks sai tõhusate õpistrateegiate õppimine ja nende kasutusele võtmine. Uueks õppeaastaks valiti välja neli õpistrateegiat. Esimeseks õpistrateegiaks sai planeerimisoskuse arendamine ja seda koos õpilastega alates septembrist õppima asuti.

Toetuse summa: 3835,00 eurot

Igavene link sellele artiklile: https://www.palamuse.edu.ee/web3/oppimist-soodustav-opikeskkond-oskar-lutsu-palamuse-gumnaasiumis/