Hea lapsevanem!

Meie kooli üks põhiväärtusi on õppijakesksus. See tähendab õppimiseks soodsate tingimuste loomist, olgu need siis tõhusate õpistrateegiate kasutamine, sobiva vaimse ja füüsilise keskkonna loomine või veel midagi, mille järele näeme vajadust.

Toetume muudatuste sisseviimisel teadus- ja tõenduspõhisusele. Üks viis, mida teadlased soovitavad, on hilisem koolipäeva algus, kuna suure osa teismeliste sisemine unerütm nihkub hilisemaks, kui oli eelkoolieas.

Selleks, et toetada õpilaste vaimset tervist ja toimetulekut, algavad uuel õppeaastal tunnid meie koolis kell 9.

Kooli pidaja korraldab kooli transpordi nii, et õpilased jõuavad kooli tundide alguseks. Koolitransport korraldatakse juhul, kui sobivat ühistranspordi liini ei sõida. Koolitranspordi graafikud avaldatakse kooli kodulehel esimesel võimalusel. Koolimaja on avatud kella 7.30 ning alates kella 8 on avatud pikapäevaklass õpetajaga.

Selleks, et võimalikele murekohtadele lahendusi leida, avasime Stuudiumis juunikuus küsitluse, millele vastas 24 lapsevanemat. Kui on veel mõni lapsevanem, kes soovis juunis küsitlusele vastata, kuid mingil põhjusel seda ei teinud, siis uus võimalus on nüüd. Vasta küsitlusele hiljemalt 21. augustiks siin.

Lisalugemine:
Kene Vernik: Eesti lasteaedade ja koolide päevakavad peavad muutuma

Öökullid ja lõokesed ehk Miks on vaja muuta koolitundide alguse aega

Kuula podcasti:
Osa #33 Vaimse tervise vitamiinid: uni ja puhkamine koos haridus- ja teadusministriga

Tervitades
Siiri Sõmer
Direktor

Igavene link sellele artiklile: https://www.palamuse.edu.ee/web3/hea-lapsevanem/